| Pascu_Alina_1976 a întrebat:

Ce trebuie să invăț pentru bac la Română?
Sunt la liceu de arte Nicolae Tonitza Bucuresti

FUNDĂ!

2 răspunsuri:
| VreauSăIauBACul a răspuns:

Niște materiale foarte bune pentru BAC găsești aici: www.fb.com/vreausaiaubacul

| SilviuStelian a răspuns:

La prima parte gasesti pe internet sute/mii de variante rezolvate. Daca te uiti peste ele o sa observi ca sunt aceleasi intrebari in toate variantele. Adica gen sinonim/antonim, explica cratima/virgula, comenteaza fragmentul "x" etc. La a doua parte depinde doar de imaginatia ta. La a treia parte invata din fiecare cate una (sunt sigur ca ti-au dat si la scoala ce ai de invatat). Adica drama, comedie, dramaturgie moderna, romantism, simbolism, modernim, traditionalism, nemodernism, basm cult, nuvela istorica, nuvele psihologica, nuvela fantastica, roman obiectiv, roman subiectiv, roman din perioada interbalica. Daca nu am omis ceva, cam astea sunt. Ceea ce ti-am enumerat mai sus trebuie sa stii din fiecare cate unul. Daca nu stii ce ai de invatat pentru fiecare, scrii pe google simplu. Ex: roman interbelic - si iti arata acolo ce roman face parte din acest capitol. Sper ca te-am ajutat!