| ღßaßÿღ a întrebat:

Ce trebuie sa scrie pe prima pagina a unui referat(clasa a6-a)? FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| Lerrcik a răspuns:

Hei,

-La mijloc trebuie sa fie tema referatului;

-In coltul drept de jos scrie cine a facut referatul si clasa;

-Si daca vrei sus in coltul stang scrie un motto pe tema referatului.

2 răspunsuri:
| babylove a răspuns:

Pai scrii :
Referat la ce materie ai (ex; referat la lb si lit romana);
Tema referatului;
Numele elevului;
Clasa;
Scoala si intr-un colt jos biografia: de pe ce site l-ai luat sau de unde, dintr-o carte, dintr-o revista.
Succes.

| Zeroosi a răspuns:

Pai scrii Referat...(si materia la care ai de facut referat) apoi scrii in dreapta jos elev: numele tau, clasa 6 si profesor:numele profesoarei sau daca ii profesor ...cam atat.