| Marian1111 a întrebat:

Cei care sunt la liceu, puteti sa imi spuneti cum este in clasa a-9-a?

Răspuns Câştigător
| babyblue a răspuns:

Supeerb. Asta daca vei sti sa profiti de ani de liceu. Vei intalni un nou colectiv, cu care va trebui sa te obisnuiesti inca patru ani de acum inainte. Daca vei invata, vei avea parte numai de distractie. E foarte important sa fi un "adevarat tocilar" in primul semestru, ca sa faci o parerea buna profesorilor.

Succes.

8 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

E OK, daca reusesti sa te integrezi rapid in colectiv si sa te acomodezi cu noii profesori si noile cerinte. In principiu, cerintele sunt un pic mai stricte decat la scoala generala si profesorii destul de exigenti. De obicei elevii nu prea se acomodeaza usor la aceste schimbari si rezultatele la invatatura scad in clasa. a IX-a. Bafta in noul an!

| AdelinaC a răspuns:

O clasa ca oricare alta, pentru mine nu a avut nimic special.

| MoNsTeR a răspuns:

Depinde de colegi si de diriginta.la mine ar putea fi si mai bine un picstraight face(ma refer la unii colegi), cu dira n-am treabaoh go on ii destul d okwinking dar orice colegi si profi ai.trece super repede te asigurwinking.Va cunoasteti,afli pe care dintre noii colegi te poti baza pe care nu, care sunt de treaba, care sunt de.nimic etc etc ar fi multe de povestithappy

| yomisam a răspuns:

E ff tare dar dupa primele luni

| darkglass a răspuns:

Pai la inceput e totul nou,colegi,profi,clase etc.dar te obisnuiesti cu tot, intr-un fel e dragut ''o noua experienta scolara''esti mai liber dupa parerea mea sa vorbesti deschis, sa te implici in diferite activitati sa te distrezi.depinde de colegi si liceu dar si profi

| Player54 a răspuns:

Depinde la ce liceu mergi... dar in general este mai greu pentru ca sunt alte concepti la profesori, sunt mai severi nu i intereseaza ca iti da 1 si chesti din astea

| paulx94x a răspuns:

Abia am terminat clasa a 10-a, dar sa-ti spun sincer clasa a 9-a e cam cea mai neplacuta din toti anii de liceu fiindca atunci iti cunosti cel mai probabil, o mare parte din colegi si mai ales profesorii. De asemenea apar si materii noi, etc. Dar nu te speria, doar toti stim ca liceul este o perioada frumoasa, cu fiecare an care trece e tot mai frumos ai sa veziwinking

| Blondyna_1765 a răspuns:

Nu stiu...acum trec si eu la liceu