| inna a întrebat:

Charles Baudelaire, poet francez afirma "Frumosul este intodeauna bizar".

Credeti ca asa este?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Frumosul e bizar fiindca nu e infinit si trebuie sa-ti implici toate corzile corpului pentru. a savura din delicatetea momentului efemer.

9 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Nu, inutza. Afirmatia lui Baudelaire e o mica bucatica dintr-un manifest implicit al simbolismului. Asa vedeau Baudelaire, Malarme, Verlaine frumosul. Dar Winckelmann ar fi zis: "Frumosul este armonie si echilibru". Clasicismul percepe complet diferit frumosul. Categoriile estetice - frumos, urat, grotesc - sunt teoretizate diferit, de la un curent la altul.

| MisterKat a răspuns:

Posibil. Dar frumusetea e relativa...

O zi buna!

Daniel.

| ViVi a răspuns:

Da dar sufletul e mai frumos decat frumusetea cu el poti sa cuceresti multi oameni nu neaparat cu frumusete sau cu baniwinking

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Trebuie sa cunosti Frmusetea si iti vei da seama ca e bizar...Frumusetea e subiectiva si fiecare vede altceva frumos

| dragosh a răspuns:

Daca tu esti bizara.
atunci DA!laughing

| cesege a răspuns:

Nu-i frumos ce este frumos, e frumos ce-mi place mie.Fiecare vedem frumusetea in felul nostru.Si ce mi se pare mie frumos, poate tie, Inutza ti se va parea bizar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu lansez reciproca: "Bizarul este intotdeauna frumos?" Sa-i spuna cineva lui Baudelaire sa nu mai generalizeze...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A vorbit metaforic.ca toti poetii.asa multi spun; un credincios este nebun. da e nebun in spiriutul lumii, dar este intelept pentru cel de sus.

| fanhannahmontana a răspuns:

Da, eu cred asta...