| Lacramioara_Avram_1980 a întrebat:

Cind se depune dosarul la liceu trebuie sa fie si copilul

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este OBLIGATORIE şi prezenţa elevului :)

În perioada 16 iulie-24 iulie 2015 trebuie să meargă ( însoţit/ă de un părinte/tutore legal ) să-şi depună dosarul la liceul unde a fost repartizat/ă!

"Înscrierea la licee a candidaţilor declaraţi admişi în urma repartizării computerizate se efectuează pe baza următoarelor acte:
a) cererea de înscriere;
b) cartea de identitate (dacă este cazul) şi certificatul de naştere, în copie legalizată;
c) adeverinţă cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională clasa a VIII-a
d) foaia matricolă pentru clasele V – VIII (cu calculul mediei generale);
e) fişa medicală." - SURSA = "Broşura Admiterii 2015" ( pag. 34/36 ) de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......mitere.pdf

a) Cererea de înscriere o primeşte de la liceul unde se vei înscrie.

b) Cartea de identitate ( dacă are ) + Certificatul de Naştere în copie legalizată = le duci la un NOTAR public pentru legalizare.

c) Adeverinţă cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională clasa a VIII-a = o primeşte în dosarul de la şcoala absolvită.

d) Foaia matricolă pentru clasele V – VIII (cu calculul mediei generale) = o primeşte în dosarul de la şcoala absolvită.

e) Fişa medicală = o primeşte în dosarul de la şcoala absolvită.
Dacă NU a primit-o, atunci trebuie să meargă la Dispensarul Şcolar sau la medicul de familie pentru o copie după fişa medicală!

Toate cele bune!

| flaviana2000 a răspuns:

Da! Neaparat trebuie sa fie si copilul.