| AlexDorinel a întrebat:

Cine e mai educat, o fata sau un baiat?

Vreau parerea voastra

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de la caz la caz

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar ai pus o intrebare fara logica.
Educatia nu tine de sexul din pantaloni, ci de ceea ce primeste copilul acasa de la parinti si cat invata el/ea la scoala.

| sierra1 a răspuns:

Care băiat și care fată?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Aveam dubii, dar gata, m-ai convins, ești troll laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In Biblie scrie asa: "ca la nastere Dumnezeu stia ce fel de om vei fi tu in viata aceasta pe pamant si stia si ce fel de viata o sa ai de la nastere si pana la moarte" adica mai exact filmul vietii tale.

Istoria se repeta cu fiecare generatie numai ca https://www.youtube.com/watch?v=tkWpgHKAczk&ab_channel=PARAZITII20cmOFICIAL

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu din ce am auzit de la bunici cand traiau e ca: copii mostenesc inteligenta de la mama ca tatal e gena recisiva dar nu e o regula acum depinde si din ce neam se trag, din partea mamei sau tatalui.

Daca ai obervat un lucru copii sunt diferiti iar asta s-a vazut inca din copilarie atat la scoala cat si in fata blocului sau pe ulita din sat.
Mediile de intrare la licee si facultati sunt diferite de la licee unde se intra cu medii de 4.15 si pana la licee cu medii de 9.35

Deci prin urmare copii vor fi mereu asa. Asa a fost si in generatiile trecute.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Cine e mai educat, o fata sau un baiat?" acum depinde doar de OM si de Dumnezeu.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ambii dacă primesc educația coresspunzatoare. Nu contează genul.

| Ofiintă a răspuns:

Câtă rațiune zace în tine.

| Invictusman a răspuns:

Salut! Educația nu tine cont de sexul unei persoane, ci de educația oferita de către parinti și evident învățământul școlar.

Nu putem defini cine este mai educat și nici nu exista o regula sau sa generalizam, educația este subiectiva și diferita, adică poți întâlni o fata educata și un băiat mai puțin educat sau viceversa nu exista o regula prin care sa ajungem la o concluzie.

Educația nu tine de "sex " sau de etnie indiferent ca vorbim de o fata sau un băiat, educația este subiectiva atât în rândul fetelor cât și a băieților.

| Mirel4412 a răspuns:

Asta nu e o regula, e o parere. Din cate am vazut mai ales la scoala, fetele sunt mai cuminti si invata mai bine( asta in clasele 5-8), iar baietii au mai multe activitati de facut si nu sunt la fel de "harnici" ca unele fete. Asta e din ce am vazut, dar unele fete degeaba erau cuminti in generala ca la liceu se apucau de fumat si bautura. Concluzia e ca nu exista unii mai educatiiar unii mai putin educati, totul vine de la parinti si prieteni.

| Meme10Meme a răspuns:

Baiatul. Nu is sexist dar cele mai multe genii care au revolutionat lumea au fost barbati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Educația ți-o faci singur, prin experiența de viață. Nu poți da vina pe părinți sau altcineva.
Păi sexul feminin tinde să fie mai rau de gura, iar cel masculin ti-o da și îți arată lipsa lui de educație prin faptele care le face.
Nu vorbe, băieții de mici au fost cu bătăile și direcți când e vorba de un conflict, iar fetele sunt mai șirete de fel, rare ori o zic in fata, pot să manipuleze mai bine și să provoace pagube.

Depinde cum și la ce te referi ca fiind mai "educat"; dintre un barbarbat needucat și o femeie needucata, din perspectiva mea o femeie este mai periculoasa, un bărbat poate provoca daune fizice de obicei, dar o femeie poate sa facă pagube psihice și emoționale mai rele decat un bărbat.

| NunuNini a răspuns:

Cel dintr-o familie care s-a ocupat de copil, fie el fata sau baiat!

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu depinde de sex.

| WonderGirl7 a răspuns:

Nu exista asa ceva

| LastBlackNight a răspuns:

De ce generalizezi?

| 2420 a răspuns:

Băieții timizi sunt foarte educați

| bmb43 a răspuns:

In mod normal, depinde de ce sunt în stare părinții, dar bărbații tot timpul au încercat sa învețe chestii mai complexe din domeniul științei. Chiar dacă pe lumea asta sunt mai multe femei decât bărbați, în orice domeniu mai complicat (IT, medicina, inginerie, mecanica) o sa găsești mult mai mulți bărbați decât femei. Deșii femeile pot la fel de capabile sa aiba acest raționament și educație. Majoritatea femeilor prefera stilul de viata tradițional, deși în ultima vreme începe sa se schimbe asta.

| Anemona21 a răspuns:

Ai pus o intrebare fara raspuns happy Totul depinde de felul în care esti crescut si mediul in care trăiești. În popor mereu s-a spus că fetele sunt mai cuminți decât băieții. Însă nu pot spune că sunt de acord cu asta. Totul ține de caracter. Exista băieți foarte atenți si respectuoși, iar unii sunt groznici si badărani. Exista fete foarte cuminți și educate...dar si fete destrabălate.