| svr2011 a întrebat:

Cine imi da si mie niste teste(posibile) de evaluare nationala la romana si matematica?

Răspuns Câştigător
| BTWIN a răspuns:

Nu pot sa iti dau teste posibile dar iti pot zice cam la ce sa te astepti

la romana se da sa demonstrezi ca un text/opera e fie basm, roman, schita.(anul trecut a fost un basm si trebuia sa zici de ce e basm) iar la mate ceva cu cercuri aria cercului cel mai adesea, prisma...aria volum, distanta de la un punct la o dreapta ....cam astea sunt cele mai importante chestii ce se urmaresc la aceste evaluari nationale
bafta la invatat si evaluari happy