| withoutme a întrebat:

Cine imi poate da un link in care sa gasesc simbolul fascismului? am cautat pe google si imi da simbolul nazist.

Răspuns Câştigător
| razvanz a răspuns:

Uite aici simbolul fascismului:
http://upload.wikimedia.org/......asces2.png
Este un mănunchi de nuiele de mesteacăn, legat cu o curea, având la mijloc, în partea superioară, o secure.

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este acelasi lucru. Fascistii erau nazisti.Svastica,crucea cu bratele intoarse este acest simbol! Pe langa svastica, un alt simbol este salutul cu mana intinsa in dreptul capului.

| elena a răspuns:

Este acealasi lucru simbolul fascismului - nazismului.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Http://www.york.ac.uk/......y_logo.jpg
La aceasta cred că te referi, o seară plăcută!

| Good Cat a răspuns:

Http://www.almeea.com/zvastica-stravechi-simbol-religios/

Zvastica e si la nazisti si la fascisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fascimsmul aparut in Italia prima oara si nazismul aparul in Germania sunt doua regimuri totalitare complet diferite...mai invatati istorie