| karla_3547 a întrebat:

Cine imi poate da un referat despre Tratatul de la Bruxelles din 1965? urgent please!

1 răspuns:
| kytty a răspuns:

Buna:)

Tratatul de la Bruxelles, din 8 aprilie 1965, care a intrat în vigoare la 1 ianuarie 1967. Cunoscut si sub numele de „Tratatul instituind un Consiliu unic si o Comisie unica a Comunitatilor europene", tratatul de la Bruxelles a avut drept obiect unificarea institutiilor de structura a celor 3 Comunitati europene. Astfel, la nivel decizional rezulta un organism unic, Consiliul de Ministri, iar la nivel executiv rezulta o singura institutie - Comisia europeana.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Tratatul_de_fuziune

imi pare rau ca nu am gasit mai mult, dar sper sa te ajute:)