| VlogDinMers a întrebat:

Cine imi poate spune cate ceva despre personaje si despre evenimentele principale din "Toate panzele sus".

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Personaje sînt foarte multe și despre fiecare ar fi multe de scris.
Toată cartea are vreo 7-800 de pagini.
Ceea ce vrei tu ar însemna cel puțin vreo 10 pagini de caiet de a le scrie.
Mai bine citește cartea sau caută un rezumat al ei.
Dacă, să zicem, ți s-ar putea înțelege lenea, de ce trebuie ca altcineva să piardă atîta timp doar pentru a te ajuta cu atîta a sa muncă?

| VlogDinMers explică (pentru corolav):

Am citit o mare parte a cartii ( deoarece sunt la un profil de stiinte sociale si sunt nevoit sa citesc o lista mare de lecturi)dar imi mai trebuie detalii din final... mi-a luat foarte mult dar tot nu am reusit sa termin si ma gandeam ca pot obtine niste idei, impresii pe care le-ati avut dupa o lectura asa lunga sper ca ma intelegi.

| corolav a răspuns (pentru VlogDinMers):

Încearcă să citești pînă la final!

| Nastia a răspuns:

Vizioneaza filmul!