| Buciuman_Darius_1990 a întrebat:

Cine imi poate zice niste experimente care le pot face in casa si nu necesita multe lucruri

Răspuns Câştigător
| Narcis951 a răspuns:

Salut. poti lua un pahar il umplii cu apa si pui pe el o hartie si indoi hartia rotund dupa pahar dar sa fie bine ca cum ai infileta un dop si deasupra ghiuvetei intoarcel invers si vei vedea ca va sta cateva secunde si apa nu va cadea

2 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

* Picteaza un disc cu culorile curcubeului in ordine si conecteaza-l la un motor. Cand o sa se invarta o sa se vada alb discul.

* Pune apa foarte calda intr-un pahar foarte rece (se va sparge).

* Pune cerneala intr-un pahar cu apa. Dupa aproximativ juma' de ora cerneala nu se va mai obaserva (apa va fi putin mai albastra)

* Pune seara o sticla (de plastic) cu apa calda in congelator. A doua zi scoate-o.

| blackcat99 a răspuns:

Toarna 3 linguri de otet peste 1 pliculet de praf de copt happy E experimentul meu preferat devil