| Orbithh a întrebat:

Cine imi spune si mie cum se scot petele de grasime(ulei mai precis)va rooooog! dau 641275649256 de fundalaughing

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Eu le scot cu Vanish- umezesc rufa în zona pătată și o las întrun vas în care am pus Vanish conform instrucțiunilor. Mai nou, cu Fairy (detergentul lichid pentru vase)- pun un pic în mașina de spălat pe lângă detergent (ai grijă să nu pui mult pentru că face spumă și nu asta-i rostul).

| aia a răspuns:

Eu le-am scos cu pasta de dinti am pus pasta de dinti pe pata si am lasat-o o zi cu pasta de dinti dupa aceea am spalat-o si a iesit pata

| Linda100 a răspuns:

Pune un pic de Pur de vase pe pata si freaca pana se duce.

| Linda100 a răspuns:

blushingAstept alea 641275649256 de fundite!>:d

| Siyah a răspuns:

Petele de grasime proaspete : pasta de dinti pe pata, se lasa sa se usuce, apoi se freaca cu o perie sau se pune pe pata faina sau amidon pana se absoarbe grasimea, se freaca pata bine lasa 1 ora, apoi se spala cu detergent si apa.
Petele de ulei(de floarea soarelui sau de masline) de pe haine se pot scoate si daca se toarna niste detergent de vase pe pata, se lasa la inmuiat cateva zeci de minute si apoi se spala la masina. Daca nu ies din prima, incearca inca o datawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu fairy pui un pic pe pata.merge fundita?kiss