| Mada_4804 a întrebat:

Cine vrea sa se inscrie la liceu militar breaza anul viitor?

1 răspuns:
| KulicaKulica1986 a răspuns:

Buna! Sunt clasa a 7-a iar sora mea a facut Colegiul Militar Liceal Dimitrie Cantemir si chiar a fost sefa de promotie. Din cate mi-a povestit, este un liceu dotari excelente, cu un corp profesoral foarte bun si chiar a fost ales liceul anului 2012. Desi se pare ca regimul militar este destul de sever, chiar iau in cosiderare o posibila inscriere la acest liceu. Si o mica precizare : admiterea se face pe baza de examen.
Mai multe informatii pe site-ul http://www.cantemircml.ro