| doarsucre a întrebat:

Citesc acum a 3 a carte marca Stephen King si da pot spune ca este autorul meu preferat. Am ajuns la Stralucirea (Shining) imediat o termin, dupa aceea vreau sa incept,, Orasul BantuIT" pareri despre urmatoarele 2 volume pe care vreau sa le citesc (Orasul BantuIT) si alte pareri despre titluri ca : Mobilul, Apocalipsa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Cărţi bune pentru iubitorii genului! Dar ai văzut filmul făcut după "Shining", cu Jack Nicholson în rolul principal? E super!
Dacă vrei un plus de informare pentru formarea ta, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/!

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Stephen King e un foarte talentat scriitor; are o imaginatie extrem de bogata si chiar daca s-a profilat pe romane cu o anumita tema, valoarea literara a cartilor sale nu e de ignorat, iar stilul inconfundabil il face sa ramana in memoria cititorilor.Imi place cum scrie, am citit de curand "Povestea lui Lisey"si m-a impresionat originalitatea ideii, dar si cea a imaginilor create.E un scriitor care nu plictiseste niciodata. Spor la citit in continuare!

| CartideCitit a răspuns:

Iti recomand si "Casa Intunericului", precum si "Talismanul". Ai aici recenziile pentru ele ("pareri", cum spui tu)
http://www.cartidecitit.ro/......b-recenzie

| friday a răspuns:

Am citit eu ambele volume "Orasul bantuIT".
La inceput nu prea te prinzi despre ce e vorba, partea de groaza nu vine din prima, nu exista o anumita parte in care stai cu sufletul la gura, ci mai multe.
Mie mi-a placut.
Autorul vorbeste in ea despre viata unor copii, deciziile pe care le iau, curajul lor.modul in care gandesc.