| alexandradlr a întrebat:

Credeți că mai conteaza sa ai cultura generala în ziua de azi?

17 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cultura generală o are toată lumea, cum poți să nu ai ceva general? Dacă te referi la chestii mai abstracte, nu, nu contează.

| mgtow a răspuns:

Conteaza sa fi om nu prost, si atunci cand cineva se pune cu tine trebuie sa il tii sub comanda

| AvalohAlyn a răspuns:

Pentru mine contează.
Și tare as vrea sa am cultura generala a lui Vadim Tudor, care era fenomenala.

| Tudy000 a răspuns:

Conteaza daca vrei sa nu scoti doar 2 cuvinte si un HAHA din tine cand vorbesti cu o persoana mai cultivata, totul tine de in ce cercuri te invarti, cu cine intri in discutie samd, poti chiar sa te axezi pe un subiect care iti place, de ex eu pot sa zic ca am cultura generala dar mai mult pe SF, spatiu, tehnica, dar daca ma intrebi din alte domenii nu bajbai, cand o fac recunosc ca nu stiu sau nu am fost interesat pana acum despre.

| StrongHeart a răspuns:

Intotdeauna va conta asta.

| CIaudiu a răspuns:

Normal ca da.

| darrio2007 a răspuns:

Da.

| dinaprilie a răspuns:

Nu nu. oricum totul e fake.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cultura generală nu. Doar cea particulară. Cărțile de poker.

| youannoyingme a răspuns:

Da, chiar daca nu intereseaza pe nimeni, e numai ca sa nu te simti prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba o am eu, dacă nu o au alții.

| miculastronaut777 a răspuns:

Normal ca conteaza, tu ai sta de vorba cu cineva batut in cap care nu stie pe ce lume traieste sau cu cineva care are cateva cunostinte in toate domeniile si iti poate da cateva raspunsuri sau te poate indruma si ajuta?

| Legion7X a răspuns:

Contează, dar cam rău este să fi sărac. Un om cu o anumită cultură, trebuie să își gasească o persoană cu un nivel identic, pentru a dezvolta părerile. Degeaba îi explici tu lui Nea Gheorghe asta și asta, când nea Gheorghe doar tace și ascultă, pentru că este lipsit de inspirații și documentari.

| Anuket a răspuns:

Mulți nu au cultură generală și se descurcă în domeniul pe care s-au axat. Nu e tocmai bine, dar dacă alergi după mai mulți iepuri riști să nu prinzi niciunul.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Da

| SportBoy a răspuns:

Cultura generala a contat, conteaza si va conta in continuare.