| bbls a întrebat:

Credeti ca tsunamiul acela se va apropia de Marea Neagra? happy

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. S-a apropiat de Marea Neagra. Intre timp a disparut. La atatea mii de kilometri era si normal sa n-ajunga.

| FurniciCoapte a răspuns:

Ba frate tsunami in Marea Neagra?laughingce dracu ma.Marea Neagra este mare inchisalaughing are legatura doar cu Marea Eggelaughing
Auzi tsunami in Romanialaughing. Probabil ca afost deaja la cat haos e in tara asta:-s

| Chérrrie a răspuns:

Totul e posibil.happy

| andrei112 a răspuns:

Nu are cum sa ajunga, s-a terminat deja cu el, a afectat Japonia care era aproape unde a avut 10m, in Hawaii a avut 2, 4m, iar pe partea opusa a oceanului Pacific (vestul Americilor) a avut 10cm. Sa spunem s-ar produce un tsunami in Atlantic, in primul rand ar intra "slabit" in Marea Mediterana datorita stramtorii Gibraltar. Ca sa ajunga si in Marea Neagra mai are de trecut prin Stramtorile Bosfor si Dardanele care au 800 de m latime. Nu are cum sa ajunga la noi un tsumai produs in ocean. De asemenea sansa ca in Marea Neagra sa se produca un tsunami este aproape nula, datorita faptului ca Marea Neagra nu se situeaza pe o zona cu activitate tectonica mare.

| Thunderstruck a răspuns:

Ce aberatie. dupa cum a zis si andrei0105 sansele sunt nule.

| User26 a răspuns:

Nu are cum pentru ca noi suntem in europa sh ala e in asia funditsss`a plsbatting eyelashes

| kRyStY_1411 a răspuns:

Nu cel putin nu cred ca tunamiul era in ocean FUNDA!

| Raulz1995 a răspuns:

Clar...

| nana_8704 a răspuns:

Nu are cum, deoarece noi suntem pe continentul Europa si tsunamiul o fost abia la marginea continentului Asia, sansele de a veni tsunamiul la mare neagra sunt de 0.2%, nu are nici o legatura cu marea neagra, alta clima, totu' diferit, va fi tsunami la marea neagra doar daca s ar produce un cutremur de minim 6, 5 grade pe scara richter, dar tsunamiul nu va fi foarte iminent happy