| Anonimul1233 a întrebat:

Criminalistica sau rutiera?
De ce? De ce da, de ce nu?

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Mi se pare atat de amuzant ca vad multe fete care se duc la criminalistica/ criminologie in alte tari pentru ca au citit si ele doua carti de Agatha Cristie si o fac pe pseudointelectualele laughing

Uite, daca poti sa suporti cadavre si alte minuni e bine, daca te duci la rutiera iarasi e bine, din ambele se castiga binisor, depinde si unde te potrivesti cel mai mult si unde simti ca iti e locul. Bafta

4 răspunsuri:
| NubleReapper a răspuns:

Cadavreeeeeeeeee

| Mihail69 a răspuns:

Eu as alege criminalistica deoarece este o meserie usoara, bine platita, dar si una care aduce cosmaruri. Decizia iti apartine tie. Succes!

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Criminalistica, pentru ca este foarte interesanta si mai ales daca iti place partea asta cu misterul, criminali etc iti spun sa te duci pe ea. Rutiera hmm nu prea e cine stie ce sa dirijezi traficu si sa mai auzi cum te injura lumea ca nu le dai voie pe verde.

| wpetterssone a răspuns:

La Criminalistică trebuie să gândești, să îți imaginezi și să dezlegi mistere.
La Rutieră dirijezi traficul, aplici sancțiuni.
Eu prefer Criminalistica, deși nu lu crez în acest domeniu pentru că te ține activ și trebuie să îți folosești abilitățiile de gândire mult mai mult decât la Rutieră.