| Sebby_6032 a întrebat:

Am auzit ca politia are 7 ramuri...adica pol. rutiera, criminalistica, anti drog, crima organizata si celelalte nu le mai stiu. Va rog frumos sa mi le spuneti daca stitibig grin Multumesc.

Răspuns Câştigător
| cîrne a răspuns:

Politia de frontiara este o stuctura complementara, ci nu o parte integranta politiei.
nu stiu daca are 7 "ramuri", insa iti mai enumar si eu cateva:
1.biroul de ordine, siguranta publica si patrulare;
2.biroul de investigatii criminale(judiciar);
3.biroul de investigare a fraudelor(economic);
4.biroul politiei de transporturi;
5.supravegheri operative si investigatii.
presupun ca mai sunt si altele insa doar de astea mi-am amintit eu acum.
in rest, faci o confuzie, politia antidrog nu este o ramura distincta a politiei, ci o structura specializata a formatiunii de combatere a criminalitatii organizate(cco)

5 răspunsuri:
| unione a răspuns:

Ar mai fi politia de frontiera

| chocolatte a răspuns:

Politia comunitara intra in aceste ramuri?

| katta a răspuns:

Din cate stiu eu mai e pe langa politia comunitara si politia rurala, economica, transporturi feroviare(ptf).

| lucicx a răspuns:

Politia Comunitara mai e una

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Politia are rmatoarele birouri:
1 o. p (ordine publica)
2 proximitate
3 t. f (trafic feroviar)
4 criminalistica
5 d.p.i.r (detasamentul de interventie rapida)
6 rutiera
politia comunitara nu are nici-o legatura cu politia rurala aceasta apartine de primarie...