| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce medie se intra la liceul de medicina?

30 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ma gandesc ca e fie vorba de liceul de biologie-chimie sau stiintele naturii, fie facultatea de medicina.
Da-ne niste amanunte suplimentare

| elena a răspuns:

Liceu de medicina? Poate sanitar.

cami
| cami a răspuns:

In liceul sanitar, se intra cu media 8, 00-8, 50.

mlm
| mlm a răspuns:

Liceul sanitar, media este stabilita de fiecare liceu in parte, incearca sa te informezi la secretariatul liceului si vei afla cu siguranta care este media de admitere la acest liceu.Bafta multa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu există liceu de medicină, ci de marină, militar și de poliție.
Nu mai sunt nici licee sanitare, ci postliceale cu durata de studii cuprinse între 2 și 3 ani.
La postliceală sanitară este profilul de asistent medical generalist cu o perioadă de studii de 3 ani și profesezi ca asistent medical generalist (poți lucra pe orice secție medicală, primiri urgențe, salvare, cabinet medical școlar, stomatologie) și poți echivala la Faculatea de Medicină pentru anul I de studii. Intri în anul II de studii universitare (student/ă).
Mult succes.
Pa, pa.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

10-9.5 minimum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ce medie poti sa intri la un liceu sanitar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am inteles ca se intra cu media de la 8, 00 in sus sunt in clasa.VII.-a si vreau sa dau la liceul sanitar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

8, 50

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la 7 in sus se intrawinking

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu 7. 50 maxim

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt la sanitarlaughing si media cu care poti intra este de la 8, 40 - 8, 50 in sus. :*

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu 7 si ceva se intra, dar depinde la ce fel de medicina vreiwinking

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca poti intra doar cu 10, 9, 8 si posibil 7 dar cel mai sigur e cu 10, 9 si poate 8.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Baia Mare se intra cu 7, 75...si eu merg de la anul acolo.

Alte răspunsuri
| fefe_9932 a răspuns:

eu sunt clasa sa 7 a dar din cl a 9 vreau sa dau la liceul sanitar aveti idee cu ce medie se intra mersi mult astept raspuns:d

Alte răspunsuri