| AvalohAlyn a întrebat:

Cu studiile si cursurile de biblioteconomie unde poti lucra? La biblioteci si atat?
Se cauta profesia asta? Imi puteti spune mai multe informatii despre studiile de BIBLIOTECONOMIEfiindca nu stiu chiar nimic,azi mi-a venit gandul ca mi-ar placea sa fiu bibliotecar mai ales ca imi place sa citesc,imi plac cartile.happy
Deci cum obtii un post sigur de bibliotecar? Se cauta jobul asta?
Ce trebuie sa stii la modul general despre profesia de bibliotecar?
Mi-ar placea,sa stiti, mult.

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Cu studiile astea poti lucra intr-o biblioteca centrala, adica Bibloteca Academiei, Biblioteca Centrala Universitara si Biblioteca Nationala, si in filialele lor. Se dau concursuri de angajare cand au nevoie de oameni, nu ar fi ceva de neatins.