| FratelePetarda a întrebat:

Cum as putea sa ma motivez sa invat si sa ma cultiv?

Răspuns Câştigător
| MJo a răspuns:

Învățând și citind ceea ce îți place pentru inceput. Pe urmă, îți vei dezvolta capacitatea de a dezvolta și domeniile mai puțin atractive.

Răspuns Apreciat de Editori
| JulyDreams a răspuns:

Poti incerca sa inveti lucruri pe care le poti pune in practica, in viata de zi cu zi. Asta ar putea sa te motiveze. De ex: daca iti place filosofia, invata ceea ce se poate folosi in viata de zi cu zi; daca iti place geografia, istoria, invata despre tarile pe care le vei vizita; daca iti place anatomia, invata sa mananci sanatos; daca iti place fizica, invata sa mesteresti la electronice/masini; daca iti place o limba straina, vorbeste-o cu alte persoane.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să te motivezi, trebuie să ai un motiv.
Ca să respiri ai un motiv? Dar să bei și să mănânci?

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Daca înveți ceea ce-ți place, ceea ce te pasionează vei învăța cu multă pasiune. Te îndrum sa înveți cat mai multe despre toate pasiunile tale, animale, plante, istorie, geografie, ceea ce te caracterizează mai bine! Fiecare e deștept in felul lui! Mult succes!