| FakeSmiley a întrebat:

Fiind clasa a 12 trebuie sa invat foarte mult acum, iar eu am o problema cu invatatul, fix in acest an m-a cuprins sila aceea de a mai invata ceva. Cum as putea sa invat? Mai ales ca am de invatat la biologie cam toata materia, si meditatiile la matematica care am foarte mult de recuperat...
Vreo parere?
Si inca ceva. Cum as putea sa ma motivez mai bine? Stiu ca daca nu iau bacul o sa imi dezamagesc iubitul si familia si nu vreau asta. Dar acum sunt motivata si mai tarziu nu mai sunt si nu mai fac nimic. Cum as putea sa ma motivez incat sa nu mai renunt?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu e problema doar de luat ( orice idiot cu un minim de inteligenta il poate lua ), ideea e sa-l iei cu nota mare, ca sa poti face ceva mai tarziu.

Daca vrei sa ramai o ratata, e problema ta happy

| bogdan133 a răspuns:

Buna, si eu sunt tot clasa a 12-a, si eu ca restul trecem prin chestia asta cu motivatia. Invata cu pauze, 30 de minute, pauza 5-10. Incearca sa nu le combini, invata astazi la o materie, maine la alta.
Pentru motivatie : https://www.youtube.com/watch?v=vVJJj9hshCM

https://www.youtube.com/user/TheMiro0r