| Lightdark a întrebat:

Cum au reușit ăștia să facă prima fotografie sub apa in 1899? Pe bune acele vremuri nu erau decât 2-3 submarine și oricum nu cred că încăpea obiectivul camerei foto pe gaura de la geamul submarinului totuși cum au putut să o facă? https://www.google.com/......ps?/imgres

1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

Tu te-ai uitat la fotografiile alea pe care ni le indici? Ai citit articolul?
A coborat ca scafandru.
"Inregistrarile istorice scot la iveala faptul ca prima fotografie de acest fel a fost realizata cu 37 de ani inainte. In anul 1856."