| XxAlexandruxX a întrebat:

Cum e "Baltagul"

14 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Este foarte interesant, ar fi bine sa il citesti.

| AlexiaClaudia a răspuns:

E foarte interesant, scopul personajului principal fiind sa-si gaseasca sotul disparut. Nu este o carte prea groasa si nici prea grea. Inveti si cuvinte noi. Mie chiar mi-a placut...

| Xlove64 a răspuns:

Eu am citit rezumatl pentru ca n`am avut rabdare sa citesc cartea laughing
Nuj.depinde de ex mie mi se pare cam plictisitoare cartea pentru ca povesteste de viata oamenilor de pe la tara.si mai zice ca nu stiu cine se casatoreste cu nu stiu cine laughing.ee in fine
Acu depinde si de tine.de ce gen de carti iti plac

| DeathTheKid a răspuns:

FOARTE AIUREAlaughingliteratura romaneasca in general e de rahat(parerea mea)numai ciobani idioti care se omoara intre eilaughingsincer nu imi pasa ca vai au cine stie ce semnificatie.este PLICTISITOR asa cevastraight facea trebuit sa-l citesc si eustraight face...asa isi pierde omu` o ora din viatalaughing

| DeathTheKid a răspuns:

@Galiutza,cred ca se referea la carte...probabil trece clasa a 8-a si nah o sa-l faca la scoala

| DeathTheKid a răspuns:

Daca iti plac cartile clasice romanesti probabil iti va placea, insa daca iti plac cele cu mai multa actiune si cu suspansa te va plictisi de moartewinking

| adddaa a răspuns:

Sincer mie mi-a placut foarte mult. E o opera care imbina catrea politista cu cea de dragoste. Chiar m-a prins povestea si am citit-o usor.
Chiar ti-o recomand, plus ca o faci intr-a8a.
happy

| Dragon01 a răspuns:

Uite-te la filmwinking sigur te va ajuta!

| Cassidy a răspuns:

Interesant...o carte mai politista.cu mister...

| Barbie15 a răspuns:

E un film foarte frumoshappy
E vorba despre un barbat care era cioban la oi si avea niste oi superbe, foarte frumoase. ceilalti ciobani erau gelosi pe el.asa ca l.au omorat. l.au lovit in cap cu un baltag ( de aici si numele filmului), si l.au aruncat intr.o prapastie, nu prea mare. sotia sa. impreuna cu fiul lorr au plecat sal caute. si intr.un sfarsit l.au gasit acolo. Ea a facut investigatii si intr.un final a aflat cine la omorathappy. La inmormantarea lui, a fost chemat si cel care l.a omorat, nestiind ca s.a aflat. Am uitata sa mentionez ca, cand l.a omorat, acesta avea un caine, foarte loial, din fericire, cainele a reusit sa scape. si la inmormantare cand femeia a inceput sa planga si a spus sa ii arate faptasul ce la omorat, cainele a sarit pe acel om. si baiatul femeii si a celui care a murit. i-a dat cu baltagul in cap.happy e un film foarte frumos. si de aici tragi invataturile despre viata. cum e omul.happy

| Galiutza a răspuns:

Depinde daca te referi la filmul,,Baltagul'' atunci e foarte interesant,captivant si emotionant dupa parerea mea, dar daca ai invedere de instrumentul,, Baltagul'' atunci sa stii ca este cam greu si destul de periculoshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste cartea si o sa afliiwinking

| Bianca_1513 a răspuns:

Citeste si ai sa vezi thinking Sau uita.te la film.
E destul de interesant pentru un film vechi thinking

| addison a răspuns:

Un fel de serial politist axn in stil romaneschappye destul de interesant