| Onu_Vlad_2002 a întrebat:

Cum e la stiinte sociale(materii,teze, bac)?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Teza: Romana, engleza, istorie sau geografie, una din stiintele facute de-a lungul anilor (logica, psihologie, educatie antreprenoriala, economie, sociologie, filosofie)
Bac: Romana, istorie, la alegere una intre acele stiinte + geografie.
+ competente la TIC, engleza si romana (astea sunt la fel la toate profilele fara nicio diferenta)

| utilizatorcim a răspuns:

E super usor. Romana, istorie și geografie in mare parte. Și alte materii umaniste ca și psihologia și logica. Bacul se ia cu mult mai ușor decât la real.
Romana și iostorie obligatoriu, și ai de ales între geografie, filozofie, psihologie logică și cred că economie la bac.