| anonim_4396 a întrebat:

Cum este la Mate-Info Intensiv Informatica(clasa a 9-a)?

6 răspunsuri:
| ValyBoss2011 a răspuns:

Eu mereu am auzit ca liceele astea Mate-Info sunt bune, deci bravo tie daca ai ajuns acolo.

| GGG562852 a răspuns:

Profilul e foarte bun. Conteaza f mult si liceul, dar eu trec acum in clasa a 11 a, la acelasi profil. In clasa a 9a mi-a fost foarte greu in special la informatica. Pe parcurs insa totul a devenit ok. Daca ai intrat mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GGG562852):

Am intrat, am ales acest profil pentru ca sunt pasionat de Mate, Fizica si Chimie mai ales de fizica, dar chestie e ca nu am facut Informatica in generala, Informatica se i-a de la zero, sau trebuie sa invat eu singur materia din clasele 5-8?

| FadetoBlack a răspuns:

Bună
depinde foarte mult de liceu dar şi de ce profesori îţi pică, dacă nu sunt buni, e nasol, trebuie să înveţi singur...
DEpinde dacă îţi place sau ai înclinaţii spre aceste profil
Dacă îţi place mate, îţi va fi uşor.
Poate la informatică, o să scârţâi puţin, am auzit că e greaaa!
NUmai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| GGG562852 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu am facut. Din cate am inteles informatica din generala nu are nicio legatura cu cea din liceu. Eu nu am avut cea mai buna profesoara...dar cu multa munca am reusit. Mult succes! Chiar vreau sa vad ce parere iti face profilul.