| Codrinelul12345678 a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa ma inscrie la liceul militar? Anul acesta termin clasa a VIII-a

4 răspunsuri:
| Jackpot2 a răspuns:

Pai ai putea sa ai o discuție serioasa cu ai tai. Sa le spui de ce ai dori acest lucru.Fii convingătoare de ce ai dori sa urmezi liceul militar. Părinții sigur te vor încuraja!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să le spui că astfel dta aperi pe cei 18 milioane ai țării de dușmani, că acesta este idealul tău, că asta vrei să faci în viață, că liceul este greu dacă nu ai un ideal, dar dta îl ai, și vei învăța astfel cu drag, ca să poți să îți urmărești idealul. Că astfel te vei comporta încât ei să fie mândri de tine.

| AnastasiaK a răspuns:

Nu se mai da admitere la liceul militar? Eu zic să dai admiterea mai întâu și când/dacă intri să stai să-ți faci probleme legate de cum îi convingi. Ca sunt sanse mari să nu intri oricum, caz in care degeaba iti faci probleme acum. happy

| Ionela_Mădălina_1999 a răspuns:

Doar vorbește cu ei și spune-le ce vrei să urmezi pe viitor.Sunt sigură că te-ar susține, adică e o meserie superbă, nu înțeleg de ce ar fi vreo problemă!?