| xtembix a întrebat:

Am terminat clasa a VIII-a, iar acum regret ca nu m-am inscris la liceul Militar din CM.Stiu ca e prea tarziu, insa mai am vreo sansa? Se poate sa ma inscriu la anul din clasa a 9-a.Va rog cat mai multe detalii!

15 răspunsuri:
| AnonimulxD112 a răspuns:

Probabil ca da. :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu regreti. Poti merge mai departe la facultate la Fortele Terestre, Fortele Navale, etc. Si de acolo sigur si prinzi un job. Cred ca e mai bine asa. Ca doara, in loc sa te distrezi si tu in liceu, preferi militarie?
Daca te tii de invatat, si de sport (ca la admitere vei da si proba sportiva), prinzi sigur un loc la o "facultate" din asta din MAPN.

| Crash0 a răspuns:

Poti sa te transferi.Dar dc te-ai insris la acest liceu daca acum iti pare rau? Cred ca e destul de bine la liceul militar :d

| xtembix explică (pentru Crash0):

''iar acum regret ca nu m-am inscris la liceul Militar din CM''.Am spus ca NU m-am inscris.

| Crash0 a răspuns (pentru xtembix):

laughing)...Nu prea stii sa explici adevarul e. Uite. stiu o fata are era la filologie.a facut filo in clasa a 9-a si a dat probele de vreo cateva ori ca sa intre acolo. dupa le-a luat probele si acum din cauza ca nu s-a dus din clasa a 9-a la scoala militara repeta anul. deci ar trebui sa treaca a 10-a ..doar ca acum mai face a 9-a inca odata :d poti sa dai probele si sa te muti la liceul militar. asta nu e o problema.

| xtembix explică (pentru Crash0):

Am explicat foarte corect.Doar tu nu ai inteles intrebarea, ca restul da. Sorry, but it’s not my fault! E prea tarziu sa dau probele. Oricum thx pentru raspuns.

| Crash0 a răspuns (pentru xtembix):

Frateee dupa ce ca te ajuta omu` si isi pierde timpu cu tine mai esti nesimtit\a.bine ar fi sa nu intri unde vrei sa sa ramai de caruta laughing haha

| xtembix explică (pentru Crash0):

Nu te-am obligat sa raspunzi la intrebare.Ai facut-o de buna voie.Nu te oftiga ca nu STII sa intelegi o intrebare.

| Crash0 a răspuns (pentru xtembix):

Hai zat laughing! De caruta o sa ramai si acum si in toata viata ta.te asigur big grin

| xtembix explică (pentru Crash0):

Draga mea, se vede cat de intelectuala esti, avand in vedere vocabularul tau plin de arhaisme.Cauta pe cineva si discuta, daca nu ai altceva de facut, decat sa dai niste raspunsuri ambiguu si imature.

| Crash0 a răspuns (pentru xtembix):

Si e ceva rau in a folosi arhaisme? Du`te tare!laughing Intelecutuala "lu peste "!laughing

"De caruta " nu e nicidecum arhaism laughing Poate e arhaism la tine in cap.

| xtembix explică (pentru Crash0):

Cine a zis ca m-am referit la "De caruta "? Te dai singura de gol oh go on.

| Crash0 a răspuns (pentru xtembix):

Atunci care sunt arhaisme din tot ce am zis eu? laughing ia spune tusmug

| xtembix explică (pentru Crash0):

Hai sa fim seriosi.De la o simpla intrebare se ajunge aici.Eu nu stau acum sa-ti caut tie greselile facute, am multe lucruri mai importante.Nu trebuie sa-ti demonstrez tie nimic.Hai sa incetam odata cu acest tam-tam si atata vaicareala de la o simpla intrebare. Daca vrei stai aici si spune toate cuvintele din lume, ca oricum nu ma intereseaza.Am aflat ce am dorit, de acum nu imi mai pasa ce ai de spus.Pastreaza pentru tine.

| Crash0 a răspuns (pentru xtembix):

Nu veni ca te contrazici singura\a?laughing Avand in vedere ca nu ai stiut sa`mi zici arhaismele,( pentru ca ele nu exista ) Imi dai in raspuns neconcludent intrebarii mele.La revedere!