| ucka a întrebat:

Cum invat limba italiana?

Răspuns Câştigător
| flaviak a răspuns:

Poti sa cumperi carti cu CD invata limba italiana fara profesor sau dictionare sau poti invata de pe net;;) http://www.italiajob.com/cursuri_limba_italiana.htm http://www.theecho.ro/ro/teste-online-italiana-mediu-start.php

37 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, pai simplu ori mergi sa faci un curs cu plata, ori iei un curs de limba italiana fara profesor si inveti singura, sau cu cd ca asa auzi si pronuntia.Stai linistita e foarte usoara limba sa o vb dar gramatica este un pic mai complicata ca a noastra, iti spun asta din experienta, am gradul 3 la limba italiana, acest grad l-am obtinut in ITALIA, prin intermediul primariei la care lucram si iti pot spune ca este mai dificila decit gramatica noastra dar incet incet ai sa oa inveti.Bafta si nu iti face probleme ai sa vezi ca este frumoasa ca limba si foarte asemanatoare cu limba romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Online curs gratis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dictionar italian roman

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori cu carti, ori cu cd-uri sau cu profesor.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu poti invata italiana ia un dictionar asa am facut eu si in 3 luni am invato bine vorbesc pe italiana orce o stiu la perfectie se aseamana ff bine cu spaniola aminvat italiana repede pentru ca stiu spaniola ff bnsucces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa un dictionar!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt dictioanare italian-roman si poti invata de acolo...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limba italiana nu se invata din carti sau casete uitati-va mult la filme si incercati sa vorbiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai o poti invata prin diferite moduri mai intii cumparati un dictionar in al doilea rind teste si invaata priveste televizorul la programe italiane cere ajutor internetului poate doar asa vei invata italiana foarte repede...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.limbaitaliana.info -cel mai complet curs online gratuit de invatare a limbii italiene, lectii audio, gramatica, exercitii

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite un curs online de italiana pentru tine : http://www.cursuri-online.info/italiana/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.nekunoscut.wordpress.com

Alte răspunsuri