| Celest a întrebat:

Cum invat o limba straina, chiar daca sunt praf?

Răspuns Câştigător
| alecsawng01 a răspuns:

Nu cred ca Duolingo te va ajuta cu ceva, daca nu te tii de ea, cel mai ok ramane clar, un prof, pentru ca e materia structurata si macar stii sigur ca te vei tine de invatat. Dar daca stii ca o sa te tii de Duolingo, clar foloseste o, e o aplicatie foarte buna pentru macar un minim de cunostinte, apoi eu recomand sa te uiti la filme sau muzica in limba aia si chestii de genul.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de limba respectiva vs limba ta nativa = vocabularul poate fi greu sau usor de invatat, de exemplu limba chineza vs spaniola, sunt diferente enorm de mari de vocabular, asta determina cat de rapid o sa inveti

| Trustmotorcy a răspuns:

Îți recomand aplicația Duolingo.