| Manne a întrebat:

Cum pot sa gasesc programul moviemaker in calculator si cum pun o melodie pe fundal la prezentare in powerpoint?

Răspuns Câştigător
| Tonya_8537 a răspuns:

Movie Maker se gaseste in C:\Program Files\Movie Maker, daca ai Windows XP. Daca ai Windows 7 Start > All Programs si cauta Windows Movie Maker.

Pentru a adauga o melodie in powepoint trebuie sa:

1. Downloadezi melodia respectiva in format MP3 sau WAV. De preferat MP3.
2. De la meniul principal apesi Instert > Movies and Sounds > Sound from file.
3. Cand ti se deschide fereastra de cautare du-te in folderul unde se afla melodia. Apasa de la "Files Of Type" Mp3 si selectezi mel dorita.
4.Iti va aparea o ferestar care va spune sa selectezi modul in care vrei ca muzica sa porneasca. Alegerea tawinking

Daca vrei sa faci un "Slide Show" pm me happy

Have fun!