| georgianacas a întrebat:

Cum pot sa invat la matematica?! daca la celelalte ma descurc?!?!?!

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Draga mea, deja esti super...nu stiu in ce clasa esti, ca sa-ti povestesc ceva despre matematica...matematica...este ca si Alba ca Zapada...

54 răspunsuri:
| georgianacas explică:

Va rog sa imi raspundeti

pupimik
| pupimik a răspuns:

Sincer? conteaza foarte multe sa exerserzi.Matematica fara exercitiu...este...nimic! Ti-o zic din proprie experienta! Incearca sa iei niste meditatii la mate ca sa intelegi ce ti se cere sa faci...si fa-ti temele! Imposibil sa nu iei note mari daca exersezi. Daca vezi ca mergi mai bine pe materiile gen romana si istorie. du-te la profil uman!
Succes!:*

| Nastia a răspuns:

Poi, reiei ex din clasa, le faci singura din nou, .si invti teoria, t uiti la exemple,. ceri ajutoru-n clasa si sfaturi, .si nu e nevoie d meditatie, inveti singura,. apoi, ai si parinti, poate t ajuta, eu singura am invatat si a fost bine, .succes,...t asteptam sa n spui c rezultate a avut sfatu meu,.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu am ramas corijenta la matematica in clasa a VIa, nu ma intelegeam deloc cu materia asta, pur si simplu o uram. Apoi, in clasa a VIIIa a trebuit sa iau meditatii ca sa pot lua examenul la matematica. L-am trecut. Cand am ajuns la liceu mi-am spus ca e imposibil sa nu ii pot da de cap monstrului si...am luat eu frumusel cartea de matematica si am studiat-o din scoarta in scoarta... am ajuns sa fac exercitii in fiecare zi, din diferite culegeri, cautam raspunsuri, discutam cu cei mai destepti ca mine si pana la urma... astazi dau meditatii la matematicahee hee) de vreo 9 ani asawinking deci se poate invata la matematica daca chiar vrei, fa exercitii in fiecare zi, nu trece niciodata peste o notiune pe care nu ai inteles-o, pentru ca tu cladesti ceva si ai nevoie de o temelie puternica.

| LittleZyzy a răspuns:

Eu am inteles mai bine matematica dupa ce am facut meditatii...cu un profesor intelegator e mult mai lejer si intelegi mult mai bine, iti explica de cate ori este nevoie...incearca si tu, te vei descurca mai bine.

cristian
| cristian a răspuns:

Poti sa ceri ajutorul unei cunostinte mai mari decat tine ca sa te mediteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca la celelalte materii te descurci invata mai mult la matematica si mai putin la celelaltehappyeu asa am facut si mi-a iesit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sa invat la matematica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pe clasa 5 a si nu vreau sa raman repetenta. cum pot sa invat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

+3

| vladimir23 a răspuns:

Punandu ti capul la contributie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perseverand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.matepe.net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pui pe buda si invat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu...hee hee la matematica am numai 8 si 9 acum sunt in clasa a 7a in fine dar va rog persoanele care sun aici ma puteti ajuta si pe mine la mate? va rogbig grinbig grinbig grinbig grin:*:*:* pup dulce pe cei care ma ajuta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu... sigh si eu am aceeasi prblema.crying de aia am si intrat straight face fac meditatii si parq ma descurk putin d`tot.:-s. dar tot nu inteleg!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in clasa a VII-a si am la matematica notele astea:7, 10, 8, 8.nu sunt cele mai bune note, dar...eu fac si meditatii si vreau sa spun ca acum inteleg oarecum mai bine.bine,ca nu prea imi place geometria, asta e altceva. dar de la untimp, chiar daca nu am numai 10 la mate, am inceput totusi sa o indragesc.totul sta in dorinta proprie de a schimba ceva.crede-ma ca nu e deeeeeeeloc greu.doar sa te straduiesti.
pe. s:sa stii ca meditatiile te ajuta mult de tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce spuneti voi doare daca il ai pe Mrs lene cu tine...ca si mine. Yo dau teza la mate si nu stiu cum sa invat, dar totusi exista o cale... o convingi pe profa sati mai puna nish puncte ca de invatat nu stiu ce am. Pur si simplu nu pot (matematica nu e punctul meu forte)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exat cum ai invatat la celalante pune mintea la contributie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer si eu caut raspunsul acesta hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu curu n drum si cu **** in seaun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce trebuie sa invat matematica
?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.si eu am ramas acum corigent la matematica cu media 4.si la cellate materi am medii bune gen romana 8 istorie 9 georafie 8.straight face am un profesora proasta rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geogiana, eu la celelalte materii ma descurc bine in afara de bio, ist si matematica ...la mate yau numai note de 8 uneori 9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inveti ce este necesar

| IleIle a răspuns:

Eu iti spun cum fac eu :dupa ce imi preda profu, acasa citesc din nou lectia mai intai ce mi-a predat si apoi din carte si ca sa inteleg mai bine rezolv din nou problema facuta la scoala analizand fiecare pas ma ajuta d fiecare datawinking crede-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu ce medii ai la matematica dar e clar ca acolo ai cele mai mici medii.Si eu patesc la fel am 10 la tot si la matematica 9.Si parerea mea este:daca ai un profesor care da multe teste atunci mediteazate la el; daca ai un profesor exigent care preda cum trebuie atunci aprofundeaza mai mult pe exercitii acasa.Asta-i sfatul meu din propria experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maremarica nu mi-a placut niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg ca "Maremarica"nu ti-a placut niciodata dar nici romana?laughing