| fabiogameryt13 a întrebat:

am nevoie de ajutor, nu ma descurc la matematica, cum as putea sa invat mai bine? Sunt in clasa a5-a si nu ma descurc sad

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lucreaza probleme minim doua ore pe zi, in fiecare zi. Intai citeste bine lectia, cu mare atentie, de 5-6 ori. Apoi ia creionul si scrie demonstratiile incluse in lectie. Primele 3 dati cu cartea deschisa, apoi cu cartea inchisa pana reusesti sa faci demonstratia de 3 ori consecutiv fara greseala. Apoi mai citeste lectia de inca 5-6 ori, repet-o in gand pana o stii perfect, fara nici o ezitare, ami fa o data demonstratiile pe hartie si incepi sa faci probleme. Fa doua ore probleme, incepand cu cele din carte si continuand cu culegeri. Fa asta zilnic, inclusiv sambata si duminica, timp de 2-3 ani si vei vedea rezultatele.

| UlisesHarold a răspuns:

1.Poti apelea la un profesor care sa-ti dea meditatii
2. Poti invata singur :
-iti faci temele date pentru acasa
-exercitiile lucrate in clasa le reiei acasa incercand sa le faci singur, dupa verifici daca ai lucrat corect
-te uiti la exercitii explicate
https://www.youtube.com/watch?v=-qiPycVb5Ik

| adytzu988 a răspuns:

1. Te lasi de scoala
2. Cersesti pe strada la colt
3. Ii zici mamei ta ca e prost