| anonima312 a întrebat:

Cum sa imi exprim opinia despre despre semnificatiile sau despre mesajul unei poezii? Trebuie sa mentionez despre elementele de versificatie sau despre apartenenta la genu liric? Sa-mi spuna si mie cineva va rog. FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| m97 a răspuns:

Ai putea spune ca este o opera lirica in versuri in care autorul isi exprima in mod direct sentimentele, apoi poti spune cate cv despre continutul poeziei si apoi te gandesti la mesajul transmis de poezie. Poti scrie si cate cv despre ritm sau rima. Sper ca ti-am fost de ajutor.

1 răspuns:
| Study a răspuns:

Ase