| AnastasiaIacov a întrebat:

Cum să învăt aromână, limba machidonilor. Cum să am accentul lor? Help!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E un dialect al limbi romane, prin pronuntare

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Scuza-ma daca o sa fiu nesimtit dar la ce naiba iti foloseste limba aromână? de ce nu inveti engleza s-au germana pleci pe dincolo faci ceva banuti iti cumperi ce ai nevoie si gata. Chiar nu te inteleg, adica pe bune iti mai pierzi si ore din viata ca sa inveti limba aia.

| George_Mario_1996 a răspuns:

Trebuie sa descarci pe telefon o conversatie in aromana si sa o asculti pentru a prelua accentul
Iar ca sa inveti este la fel ca oricare limba
Fundita big grin