| Radoi_Nicu_1988 a întrebat:

Cum sa invat engleza mai repede

6 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Ca Diana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti lua un ghid de exempu "invata engleza fara profesor" sau alte nume happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la linguata

| Bdtd04 a răspuns:

Sfatul meu este sa te uiti la cat mai multe filme fara subtitrare ( daca cumva stii deja putina engleza ) Eu asa am invatat. Sau mai sunt site-uri de pe care ai putea sa inveti gramatica, ortografia. Sau iti poti lua si carti pe care le-ai citit deja in romana. Iar asa iti vei da seama de cuvinte! Succeshappy

| Edward_5128 a răspuns:

Cu telefonul il iei la ora il tii sub banca si transletezi cuvintele si le scrii inacest timp iti faci exercitiile dar si inveti cuv!

| Cuc_Vasile_Robert_1960 a răspuns:

Cu timpul dar casa citesti bine trebuie sa inveti regulile de citire si cam ai pute sa inveti destul de rapid