Întrebare recomandată | AlexPanda123 a întrebat:

Cum sa învăț genurile și speciile la limba și literatura romana pentru a le ști la perfecție?

4 răspunsuri:
| Dilibache a răspuns:

Iei cartea in mana si citesti

| sierra1 a răspuns:

La perfecție - niciodat dar suficient pentru o nota mare, depinde de tine (nu ești de ieri la școală, corect?)

| superAndrei a răspuns:

Eu am luat 9.55 la examen la romana, iar eu le-am invatat cu ajutorul schemelor si al "Desenelor". Memoria vizuala ajuta sa retii mai bine happy. Le-am avut pe toate scrise intr-un caiet. Stiu ca pe o pagina scriam textul cu definitia, si pe cealalta cu schema. Pe mine m-a ajutat mult si ca am citit cateva opere specifice genurilor si speciilor literare, ma ajuta sa retin mai bine. Si am exersat si foarte mult pe test. Stiu ca aveam perioade in clasa a8-a in care faceam si 3 modele pe zi. Si poate, daca nu vrei sa citesti efectiv cartea fizica, o poti asculta pe Youtube, ea fiind narata. Oricum, nu trebuie sa intri in panica! Succes sa ai!

| socipath63092 a răspuns:

Https://psychologies.ro/......ta-2142046
sper sa te ajute acest site pe mine m-a ajutat