| Mitran_Alexandru_1998 a întrebat:

Salut, care sunt speciile ale genului liric, epic si dramatic pe care trebuie sa le invat pentru evaluarea nationala de la limba romana de anul acesta?

Răspuns Câştigător
| REDZ0NE8 a răspuns:

Si eu sunt a opta si trebuie sa inveti genul dramatic,schita,romanul,fabula,pastelul,doina,basmul, balada, opinia despre semnificatia titlului, mesajul textului, caracterizarea unui personaj literar, dar si pe baza unor texte invatate cum ar fi:baltagul, praslea cel voinic, in vizita si asa mai depparte pentru. fiecare

3 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

N-ai profesoară de română?

| Mitran_Alexandru_1998 explică (pentru FaraNume1245):

O am pe mama ta profesoara de romana, preda foarte bine!

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Mitran_Alexandru_1998):

Măi, ce v-ați șmecherit ăștia mici. Când eram eu și ai mei ca tine, nu măcăneam la ăia mai mari. Tu ești cel din poză, totuși? laughing