| Narcis190 a întrebat:

Cum sa pronunt corect cuvintele in japoneza? De ex: Yurete si multe altele.

Răspuns Câştigător
| CreepyCrow a răspuns:

Te uiti la mult material video ca sa iti intre in subconstient pronuntia. De exemplu o sa dai peste un cuvant si o sa te gandesti "asta l-am auzit eu candva si asa imi amintesc ca suna." iar daca nu esti sigur apelezi la pronuntia de pe google traducere sau gasesti site-uri unde ai multe informatii ce te pot ajuta. Gambate

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ar trebui sa aiba regula de citire, ca orice limba. Daca nu, gaseste pe vreun site unde subtitrarea sa fie in japoneza si urmareste si cel putin cuvintele pe care le vei intalni mai des le vei tine minte.

| CuriousStuff a răspuns:

Inveti japoneza

| Odysea a răspuns:

Pai inveti japoneza laughing Poti sa inveti pe un translator cuvintele care apar cel mai des intr-un film, serial, etc. Asa le vei tine minte