| VisătoareaDePeLună a întrebat:

Cum scrii bibliografia unei cărți care are coordonator, un autor simplu și un autor colaborator?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ai aici regulile generale de redactare a bibliografiei însoțite și de exemple:

https://sc.upt.ro/......rafice.pdf

E un fapt că foarte mulți redactează greșit bibliografia. Unii nici nu înțeleg ce e: cazul tău. În bibliografie nu contează câți autori au lucrat la acea carte. Bibliografiile se fac la fel: se pune sursa de inspirație în forma adecvată în funcție de situație (ex. pui autorul, numele articolului, numărul etc. - vezi linkul).

| minrest a răspuns:

Bibliografia cartii, ce este aia? Vrei sa intrebi cum treci cartea intr-o bibliografie, in a cui bibliografie, din cele trei autoritati, o treci, sau ce?

| InvatamProgramare a răspuns:

Bibliografia nu are nici o legatura cu autorii si coordonatorii ci cu cartile si materialele din care te-ai inspirat. Deci o scrii ca pe orice alta bibliografie https://tehnotext.ro/ce-este-bibliografia/