| Danyyyyy a întrebat:

Cum se citeste papadie in franceza? stiu ca se scrie Pissenlit. dar cum se pronunta? va rog sa scrieti pe litere cum se pronunta. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| antonia09 a răspuns:

Daca folosesti uneltele lingvistice ale site-ului Google vei observa ca in dreptul cuvantului sau textului tradus ai un difuzor. Facand un simplu click vei auzi pronuntarea cuvantului/textului tradus.
http://translate.google.com/? sl=it&tl=ro#ro|fr|papadie%0A
Mult succes,

13 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Eu stiu ca pisanli. Intodeauna ultimul "t" in orice cuvant e litera muta, iar "en" se citeste "an".

| loricel a răspuns:

Pisanli?

| Zăppă a răspuns:

Pisanliwinking
Take carewinking

| bestmusik a răspuns:

Pizonlet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P i s o n l i

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cher Frederic,

comme tu t'y attends, moi je vais bien. Ici non plus en Roumanie, le temps n'est pas trop beau. Aujourd'hui il a plu presque toute la journée. Je suis très contente que tu te sois bien plu en Roumanie. Moi et mes parents, nous t'attendons encore l'année prochaine, avec beaucoup de plaisir. Moi si'attends avec impatience de venir visiter la France. La France c'est un de mes pays préférés. Mais jusque là, je te souhaite une nouvelle année scolaire pleine de succès.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisanli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisonli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peli cted

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisenli

Răspuns utilizator avertizat
| iuliana_1925 a răspuns:

Hm. dupa cultura mea generala. PISANLI...big grin

| iloveSelena a răspuns:

Pisanli(cu accent). folositor?