| Vernusio a întrebat:

Cum se desfasoara un curs de calificare la A.J.O.F.M? Exista examene, teste? Se face predare? Cat dureaza cursul? Trebuie sa mergi in fiecare zi? E gratis sau cu bani? Dau fundita sigur, sigur

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti somer sau esti inregistrat on cautare de loc de munca, atuncipoti perticipa la un curs de calificare gratuit.
Cursurile dureaza, de regula, 3 luni si este din păarte teoretica si practica, dupa care se da si examen.
Prezenta este recomandata, deoarece daca lipsesti nemotivat poti fi dat afara si poti fi obligat la plata cursului.
Este bine sa-ti alegi si sa urmezi un curs intr-un domeniu care-ti place, intrucat primesti o diploma intr-o meserie cautata, iar daca esti bun poti castiga bine.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Eu am facut doua, prima oara am depus dosarul si ma m inregistrat ca somer fara venit apoi ma m dus sa vad de un curs apoi am depus un dosar si a inceput cursul care dura 3 luni, de luni pana vineri, examenul e la final, nu dai nici un ban, daca te lasi trebuie sa le spui