| NthtoShare a întrebat:

Cum se numesc femeile care alpteaza copiii altora?
Era o denumire, dar nu mi-o amintesc...
Thanks in advance!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doica

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ok, hai să le lămurim.
Un cuplu nu poate face copii dar vrea neapărat. Prin urmare, se recoltează spermă de la el şi ovule de la ea şi se apelează la o mamă surogat, care duce sarcina cu copilul celor doi care nu pot avea copii pe cale naturală.
Bona este cea care are grijă de copii o anumită perioadă când părinţii nu pot fi acolo pentru ei.
Doica este tot un fel de bonă dar, bonus, ea îi poate şi alăpta!
Salut!

| MisterKat a răspuns:

Raspunsul este doica, eu asa stiu happy

| Anonim69 a răspuns:

Pana acum am cautatlaughing nu gasesc si nu gasesclaughing stiam mama surogat dar nu cred ca e astathinking

| Anonim69 a răspuns:

Mama surogat stiu ca i aia de tine in pantece copilul alteia care nu poate face copchiilaughingbig grin

| AdelinaPaula a răspuns:

Mame surogat.

| SteauaNordului a răspuns:

Doica
sunt acele mame care produc lapte

| dsd a răspuns:

Mama-sugar?big grin

| NthtoShare explică:

Yup, but thanks for trying, though^^
...cred ca o sa raman cu doica.

| alexandrucorsate a răspuns:

In timpuri li se spuneau tiitoare acum sunt doici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Doică, dădacă, nursă, mancă! Oare nu e mai uşor să consulţi webdex?! Uite-l aici, de exemplu, pe partea dreaptă!
http://lecturirecenzate.ro/

| Andreutzzyk a răspuns:

Nu e adevarat! doica si bona sunt cele care au grija de copil! Nicu eu nu imi amintesk! dar plz funda dau inapoi:X

| RolyBack a răspuns:

Nu e doica. e surogat.mama-surogat