mira
| mira a întrebat:

Cum se numeste omul schitat de Leonardo da Vinci si inscris intr-un cerc?

Răspuns Câştigător
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Draga, @BRO-dau funda la Kg&fac experti la gramada free, poate ca intrebarea asta nu este neaparat pentru teme, poate ca este pentru cultura generela, informatii utile etc... laughing

app: se numeste ''omul Vitruvian '', informatii:
Omul Vitruvian sau Homo Universalis este cu siguranta cel mai cunoscut desen realizat de Leonardo da Vinci, dupa proportiile alese de Vitruvius, un celebru arhitect roman, pe care inventatorul il admira. O imagine simbolica, care a fost de-a lungul istoriei interpretata in diverse moduri, acest om universal ramane semnificativ pentru Leonardo da Vinci.

10 răspunsuri:
| sy46 a răspuns:

Vitruvian Man

| frumushika09 a răspuns:

Omul vitruvian!

| WestSid3 a răspuns:

Omul Vitruvian sau Homo Universalis happy

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Omul Vitruvian se numeste

| Lorena_9823 a răspuns:

Omul vitruvian care demonstreaza ca corpul uman e proportional sau geva in genul asta:d

| Allie a răspuns:

Omul Vitruvian.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se fac temele pe TPUhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul universal...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xxxx xxxxxxxxx, Mira si-a terminat de mult studiile, deci nu posteaza pentru teme. Stiind lucrul asta ti-ai fi dat seama ca am glumit happy