| irinuca20 a întrebat:

Cum se realizeaza un insectar?

Răspuns Câştigător
| georgeta27 a răspuns:

Se prind insectele si se introduc in alcool medicinal dupa care le pui pe o celuloza prinse cu un bold

3 răspunsuri:
| georgeta27 a răspuns:

Se prind insectele, se introduc intr-un bol cu alcool medicinal dupa care se pun pe celuloza prinse cu bolduri.

| AttilaDornIsPower a răspuns:

La voi la scoala inca se mai fac insectare? ca cica acuma este interzis sa omoram animale sai insecte sau ceva gen, dar in fine. pur si simplu prinzi insectele si le omori, dupacare le pui la presat, intre niste ziare cateva zile, si sa schimbi ziarul in fiecare zi. dupa aia le pui cu niste bolduri pe o plansa ceva. sper ca te-am ajutat. funda?