| Georgiana95 a întrebat:

Cum se traduce din latina in romana ex aequo si post-scriptum?
>Msbig grin

15 răspunsuri:
| M4RK a răspuns:

ex aequo=la egalitate
post-scriptum=Text care se adaugă uneori la sfîrşitul unei scrisori, după semnătură
Bafta!

| alessutz11 a răspuns:

Si eu imi fac tema acum laughing

| Georgiana95 explică:

@dada da, dupa humanitas, de unde esti?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se traduce din limba latina in limba romina cuvintul equum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

XL - Coriolano è convinto dalla madre e dalla moglie
Tum matronae ad Veturiam matrem Coriolani Volumniamque uxorem frequentes coeunt. Id publicum consilium an muliebris timor fuerit, parum invenio: pervicere certe, ut et Veturia, magno natu mulier, et Volumnia duos parvos ex Marcio ferens filios secum in castra hostium irent et, quoniam armis viri defendere urbem non possent, mulieres precibus lacrimisque defenderent. Ubi ad castra ventum est nuntiatumque Coriolano est adesse ingens mulierum agmen, ut qui nec publica maiestate in legatis nec in sacerdotibus tanta offusa oculis animoque religione motus esset, multo obstinatior adversus lacrimas muliebres erat; dein familiarium quidam qui insignem maestitia inter ceteras cognoverat Veturiam, inter nurum nepotesque stantem, "nisi me frustrantur" inquit, "oculi, mater tibi coniunxque et liberi adsunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ex aequo = la egalitate, post scriptum = dupa ce a fost scrisa, adaos la o scrisoare dupa semnatura

lucrezi dupa Humanitas? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ad postumum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aequo-egala si post-scriptum-dupa scris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cum zic ele big grin exact acum am avut de facut tema din cartelaughing bine ca am gasitbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ex aequo=in mod egal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...
asta ma ajuta si pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Post scriptum-dupa ce ai scris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai da nu te mai da asa de mare ca doar nu esti ...decat un nimic

| ...... a răspuns:

Buna. aequo este verb deci inseamna a egalawinking

| ...... a răspuns:

Buna georgiana... aequo este verb deci inseamna a egala...winking