| Dontspeek a întrebat:

Cum sunt caminele din Bucuresti?

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,

In primul rand depinde unde doresti sa dai dar sa stii ca sunt de la bun la rau. Deci in Regie sunt camine cu o camera cu doua paturi si ai si baie proprie pe care o impartasesti cu altii, mai ai cu 4 locuri si baia la comun.
Cele mai misto camine sunt cele din U-uri in care camera este de tip garsoniera cu tot ceea ce iti trebuie dar stau 3 in camera. Apoi sunt si cele private.
Esentialul este ca va depinde de cati colegi de camera ai, cum organizezi patul neetajat sau nu, etc.
Deci poti face o camera rea sa arate excelent daca stii cum.

| carla2010 a răspuns:

Alea de la Poli sunt mizerabile - ma refer la alea de langa Jurnalistica. Restul, nu stiu. Dar daca iti permiti, mai bine inchiriezi o garsoniera sau o camera in ap. cu 2-3 camere, te combini cu alti colegi. Eventual arunca o privire peste anunturile de inchiriere de pe http://www.gimo.ro/ Poti selecta in functie de zona, pret, cu imagini, etc. Mai sunt si niste camine private spre iesirea din Bucuresti, Militari, cred ca aproape de Auchan, dar nici acolo nu esti singur in camera, desi platesti, ca e privat. Compara preturile si vezi ce te avantajeaza