| Toader1 a întrebat:

Cum trebuie sa procedez daca vreau să mă mut la facultate de pe specializarea Romana-engleza la specializarea Romana-Italiana?
Sunt in primul an de facultate

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca se poate asa ceva, fiindca sunt locuri stricte pentru fiecare profil.
Dar ca sa nu te incurc, intreba la secretariatul facultatii.

| Violleta2022 a răspuns:

Personal nu ti-as recomanda sa te muti "pe italiana", fiindca iti limitezi toate sansele sa prinzi joburi dupa aceea, deoarece engleza se vorbeste in toata lumea, pe pamantul asta, pe cand italiana doar in Italia.