| ___9TbU a întrebat:

Dacă ai terminat 10 clase la profesională poți lua diploma de 10 clase?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu te sfatuiesc sa continui cu studiile si sa iei bacul. Avand doar 10 clase risti sa ajungi sa muncesti la patroni care te exploateaza la maxim pe salar de nimic.

Succes.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu primești diploma, însă primești o adeverință care atestă că ai făcut doar 10 clase.
La fel cum îți recomanda și dullcat, de preferat ar fi sa termini profesionala și după sa dai și bacul pentru a nu ajunge sa muncești o viață pe minimul pe economie.
Multa bafta!