| alexandru997 a întrebat:

Daca am avut media pe primul semestru 7 si daca pe al doilea imi iese 4 trebuie sa dau corigenta?

5 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Stai linistit, nu dai corigenta. Media iti iese 5.50, deci ai trecut. Corigenta o dadeai doar daca iti iesea media anula sub 5. Bafta!

| Maioru a răspuns:

Nu trebuie sa dai nicio corigenta pentru ca 7+4=11:2=5,5 media ta.

| DeliaDelii a răspuns:

Nu trebuie sa dai nici o corigenta daca ai pe primul 7 si pe al 2-lea 4. Fa media intre ele si daca iese 5 ai scapat. happy

| Diana867 a răspuns:

Buna! Din fericire, nu trebuie sa dai corigenta deoarece media iti iese 5, 5. E perfect si daca ti-ar iesi 3, nici atunci nu va trebui sa dai corigenta. Sper ca te-am ajutat!

| Baluta_Valentina_1981 a răspuns:

Nu, stai linistit :3.